نحوی تشخیص تاریخ مصرف ادکلن
30
45

نحوی تشخیص تاریخ مصرف عطر و ادکلن⭐️راهکارهای افزایش عمر عطر و ادکلن

اگر تا به حال برای چندین سال یک عطر اصل را داشته اید ، ممکنه با گذشت زمان متوجه شده باشید که تاثیر رایحه آن کاهش یافته است. این نشان می دهد که عطر شما به تاریخ انقضا نزدیک شده است. آیا ادکلن منقضی می شود؟ آیا ادکلن بد بو می شود؟ آنها قطعا می توانند تاثیر خوشایندشان را از دست دهند، اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای افزایش طول عمر آن انجام دهید. کیفیت، خانواده رایحه ای که در آن قرار دارد و نحوه نگهداری یک عطر می تواند تاثیر زیادی بر ماندگاری عطر داشته باشد. در اینجا همه چیزهایی را که باید در مورد مدت ماندگاری عطر و ادکلن بدانید، نحوه تشخیص تاریخ مصرف عطر و نحوه نگهداری صحیح آن را پوشش خواهیم داد.برای اطلاع از قیمت ادکلن اصل میتونید از سایت ما دیدن کنید.

آیا ادکلن تاریخ انقضای دارد؟

بله، عطر و ادکلن اصل بد بو می شوند. با این حال، مدت ماندگاری آنها به ترکیب شیمیایی عطر بستگی دارد. بسیاری از عطرها، به ویژه از نام‌های تجاری معتبری مانند شانل یا مارک جکوپس، تاریخ انقضای سریع و سختی ندارند. برخی از آنها در کمتر از یک سال منقضی می شوند و برخی دیگر بیش از 10 سال باقی خواهند ماند. با این حال، سه تا پنج سال میانگین ماندگاری یک عطر یا ادکلن است.

به گفته کارشناسان، ادکلن های با نت های پایه سنگین تر، ماندگاری بیشتری خواهند داشت. برخی از مردم این عطرها را با یک شراب خوب مقایسه می کنند که با افزایش سن آنها خوشبوتر می شوند. نمونه‌ هایی از رایحه‌ های پایه سنگین‌تر شامل رایحه‌ های شرقی و یا نعناع هندی و عنبر است. هنگامی که نت های پایه روشن تر در یک عطر آشکار هستند، محلول عطر غالبا فرارتر است. به عنوان مثال، عطرهای مرکبات، سبز و گلی و میوه ای اغلب دوام زیادی ندارند.

آیا ادکلن تاریخ انقضا دارد؟

نحوی نگهداری در ماندگاری ادکلن ها

ماندگاری به نحوه نگهداری عطر ها نیز بستگی دارد. عطر هایی که به درستی ذخیره می شوند بسیار طولانی تر از عطرهایی هستند که ذخیره نمی شوند (در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد). اگر عطر شما منقضی شود، استفاده از آن می تواند منجر به بوی نامطبوع، تحریکات پوستی یا - در موارد شدید - واکنش آلرژیک شود. اگر عطر شما بیش از چند سال قدمت دارد، احتمالاً بهتر است قبل از استفاده آن را تست کنید.

سه راه تشخیص تاریخ مصرف گذشته ادکلن

اگر می‌پرسید «عطر چقدر دوام می‌آورد»، می‌توانید با بررسی رایحه، ظاهر و تاریخ‌ های انقضای عطر خاص خود متوجه شوید که تاریخ مصرف آن گذشته است یا خیر.همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بسیاری از مردم بر این باورند که اگر عطر هنوز بوی خوبی داشته باشد، تاریخ مصرف آن تمام نشده است (حتی اگر بوی متفاوتی داشته باشد). افراد دیگر می گویند که نمی  توانند تشخیص دهند که یک عطر بد شده است یا خیر. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید بررسی کنید که آیا عطر شما تاریخ مصرف گذشته است یا خیر.

تست بوی ادکلن:

واضح ترین راه برای تشخیص بد بودن عطرتان این است که رایحه آن را آزمایش کنید. برخی از عطرها ممکن است حاوی روغن های گیاهی باشند که به مرور زمان منقضی می شوند. از سوی دیگر، رایحه‌ های بدون چربی (مانند اسانس‌ها) از ماندگارترین عطرها محسوب می‌شوند. اگر عطر یا ادکلن شما بوی سرکه می دهد یا متوجه تغییر قابل توجهی در غلظت رایحه اصلی شده اید، ممکن است تاریخ مصرف آن تمام شده باشد. همچنین اگر عطر با بویی خوشایندی که با آن شروع کرده اید تغییر قابل توجهی داشته باشد، احتمالا منقضی شده است.برای خرید ادکلن میتونید از سایت معتبر که در صفجه اول گوگل قرار دادن دیدن کنید.

 آیا رنگ ادکلن تغییر کرده است؟

یکی دیگر از راه های تست عطر، بررسی رنگ آن است. ادکلنی که رنگ آن تیره تر از آن چیزی است که شما با آن شروع کردید می تواند به این معنی باشد که تاریخ آن گذشته است.  اگر با یک مایع شفاف یا طلایی شفاف شروع کرده اید و اکنون مایع مات یا کهربایی بیشتری دارد، این می تواند نشانه ای از تاریخ مصرف گذشته باشد. با گذشت زمان، رایحه هایی با غلظت الکل زیاد ممکن است تبخیر شوند. عطر منقضی شده اغلب نسبت به آخرین باری که آن را چک کردید عطر کمتری در بطری دارد.

تاریخ انقضا روی بسته بندی ادکلن را بررسی کنید

بسیاری از اوقات ادکلن شما به نوعی تاریخ انقضا روی بسته بندی خود دارد. این می تواند به صورت کد دسته ای یا شماره PAO (دوره پس از باز شدن) باشد. اینها معمولاً روی جعبه آن چاپ می شوند. اغلب اعداد دیگری مانند شماره کاتالوگ و بارکد وجود دارد که روی بسته بندی نیز چاپ می شوند. این مهم است که بدانید به کدام شماره نگاه می کنید تا مشخص شود که آیا عطر شما تاریخ مصرف گذشته است یا خیر.

بچ کد ادکلن

بچ کد ادکلن

بچ کد ادکلن یک کد شناسایی است که زمان و مکان تولید عطر را مشخص می کند. شرکت های عطر سازی از این کدها برای اهداف کنترل کیفیت استفاده می کنند تا بچ کد بد عطر را شناسایی کرده و آن را از بازار حذف کنند. همه عطر های اصلی و مارک دار باید بچ کد خود را داشته باشند. بچ کد انواع مختلفی دارد اما معمولاً از سه تا 12 عدد تشکیل شده است. ممکن است برخی حروف نیز در کد گنجانده شده باشند. این کدها اغلب می توانند متفاوت از سایر اعداد روی بسته بندی به نظر برسند زیرا در هنگام توزیع بر روی بسته چاپ شده قبلی اعمال می شوند.

برخی از نمونه های کد دسته ای عبارتند از:

شانل: 5002

کریستین دیور: 1N03

دیوید بکهام: L1 0759086986

CheckFresh یک منوی کشویی بسیار مفید دارد که به شما امکان می دهد طراح عطر خود را انتخاب کنید و نمونه های خاصی از آنچه بچ کدهای آنها به نظر می رسد ارائه می دهد. سپس می توانید کد را وارد کرده و بفهمید که عطر شما چند ساله است.

در این سایت میتوانید هم تاریخ تولید رو چک بفرمایید هم از اصل بودن محصولتون اطلاع پیدا کنید:

http://www.checkfresh.com

/http://checkcosmetic.net

شماره PAO:

  شماره PAO: شما می توانید نماد کوچکی را که نشان دهنده یک شیشه باز با یک عدد در نزدیکی آن است روی بسته بندی عطر خود بیابید. این عدد، تعداد ماه‌ هایی است که پس از باز شدن عطر، می‌توانید قبل از انقضا آن از عطر خود استفاده کنید. به طور معمول، زمان توصیه شده برای استفاده 30 ماه پس از باز شدن عطر است. این بدان معناست که در حدود دو سال و نیم باید شروع به آزمایش عطر خود کنید تا ببینید منقضی شده است یا خیر.

نحوه نگهداری از ادکلن         

مهم است که ادکلن را به درستی نگهداری کنید، اگر می خواهید تا جایی که ممکن است ماندگاری داشته باشد، مهم است که آن را به درستی نگهداری کنید. نگهداری صحیح یک عطر به معنای دور نگه داشتن آن از نوسانات شدید دما است. در حالی که نگهداری عطر در حمام می تواند وسوسه انگیز باشد، اما تغییرات دمایی گرم و سرد در واقع می تواند باعث شود که عطر شما سریعتر منقضی شود. رطوبت همچنین می تواند با مواد شیمیایی داخل آن مشکل ایجاد کند، بنابراین شما می خواهید عطرهای تابستانی مورد علاقه خود را در آب و هوای خنک نگه دارید. همچنین باید از نگه داشتن عطر خود در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید زیرا گرما ساختار شیمیایی عطر را از بین می برد و باعث از دست دادن قدرت آن می شود.

از آنجایی که گرما باعث از بین رفتن عطر می شود، ممکن است فکر کنید نگهداری آن در یخچال ایده خوبی است. با این حال، هنگامی که عطر را از یخچال خود خارج می کنید، نوسانات دما می تواند به همان اندازه آسیب زا باشد.

محل نگهداری ادکلن

عطر در یک مکان خنک، خشک و تاریک مانند کشو یا کمد اتاق خواب بگذارید. بهتر است عطر را در ظرف اصلی خود نگه دارید زیرا قرار گرفتن در معرض هوا نیز می تواند تعادل شیمیایی را بر هم بزند و همچنین می تواند تبخیر الکل داخل آن را تسریع کند و باعث می شود عطر سریعتر منقضی شود.

تعیین اینکه آیا عطر شما منقضی شده است یا خیر، می تواند مشکل باشد. اگر عطر شما بیش از دو سال و نیم تاریخ دارد، ممکن است بخواهید آن را از نظر علائم انقضا تست کنید. با این حال، اگر عطر شما بوی خوبی دارد و رنگ و قوام آن مشابه زمانی است که آن را خریده اید، استفاده از آن بی خطر است. برخی از عطرهای باکیفیت اگر به درستی نگهداری شوند، حتی می توانند سال ها ماندگاری داشته باشند.