روش های جلوگیری از ریزش مو
30
45

روش های جلوگیری از ریزش مو⭐️چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟

ممکن است در طول روز متوجه ریزش مو شده باشید و بگویید برای جلوگیری از ریزش مو باید چه کاری باید انجام دهیم. در جواب باید بگوییم که ریختن بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز کاملاً طبیعی است. ممکن است تعداد قابل توجهی از موها ریزش داشته باشند که مشکل جدی ای نیست. اما اگر شاهد ریزش مو به صورت روزانه شدید باید راهکارهایی را برای درمان ریزش مو در نظر بگیرید. نوع ریزش مو به چرخه رشد طبیعی و شکستگی مو بستگی دارد. بنابراین ، اگر موهای زیادی را هنگام شانه زدن و یا دوش گرفتن مشاهده کردید نگران نباشید. اگر می خواهید بدانید چگونه از ریزش مو جلوگیری کنید متن زیر را بخوانید.

چه کارهایی برای جلوگیری از ریزش مو انجام دهیم؟

ریزش مو به سرعت اتفاق نمی افتد ، رشته های ما به صورت چرخه ای رشد می کنند ، به این معنی که ممکن است ۳ ماه طول بکشد تا مو ریزش پیدا کند. برای جلوگیری از ریزش مو توصیه می شود اگر بیش از ۳ ماه ریزش بیش از حد مو را به صورت روزانه مشاهده کردید ، به یک متخصص جراح مغز و اعصاب یا دکتر عمومی مراجعه کنید ، ممکن است یک عامل اساسی وجود داشته باشد که باید برطرف شود.  از همه مهمتر ، سعی کنید وحشت نکنید و استرس نداشته باشید. تلوژن افلوویوم (ریزش بیش از حد) تقریباً همیشه از بین می رود و موها به طور معمول شروع به رشد می کنند و هرگونه عدم تعادل داخلی درست می شود.

برای درمان ریزش مو از متخصص کمک بگیرید

برای جلوگیری از ریزش مو باید به محض اولین علائم ها به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. درمان ریزش مو در مراحل اولیه می تواند به حداقل ریزش مو کمک کند و احتمال اثربخشی درمان را افزایش می دهد. ریزش مو ممکن است طاقت فرسا باشد ، به همین دلیل لازم است با یک متخصص پوست مشورت کنید که وضعیت شما را ارزیابی کند و تمام گزینه های درمانی شما را توضیح دهد.

بررسی رژیم غذایی جهت جلوگیری از ریزش مو

برای جلوگیری از ریزش مو باید از غذاهایی که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مانند آهن ، روی و ویتامین B12 استفاده کنید. این غذاها می توانند به احیای رشته های نازک مو کمک کنند. اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما شامل مقدار زیادی سبزیجات برگ دار ، آجیل ، لوبیا ، ماهی و گوشت های بدون چربی است. اگر برای دریافت مواد مغذی کافی در رژیم روزانه خود مشکل دارید ، یک مکمل غذایی مناسب می تواند در کامل کردن هر گونه رژیم غذایی موثر باشد.